Uczestniczyliśmy w Narodowym Czytaniu

09-09-2022 10:00

Przedstawicielki Zespołu Szkół w Teresinie wraz nauczycielką Katarzyną Wróbel wzięły udział w zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Teresinie i Sochaczewskie Wieczory Literackie ATUT Narodowym Czytaniu 2022.

Wydarzenie miało miejsce w czwartek, 8 września br. Rozpoczęło się o godzinie 18. 00 w Sali widowiskowej TO.Kultura na Dworcu Kolejowym w Teresinie. Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbywa się w Roku Romantyzmu Polskiego, ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okazji obchodzonego w 2022 roku dwóchsetlecia pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. „Oryginalność, prostota, piękna i jędrna budowa wiersza, wyobraźnia żywa, ognista i śmiałość myśli niezwyczajnym sposobem wyrażonych jest główną cechą tego płodu młodego i bardzo wiele obiecującego poety", głosiła ówczesna recenzja Mickiewiczowskiego debiutu książkowego. "Ballady i romanse", stały się "pierwiosnkami romantyzmu" – nowej, jak się miało okazać, najważniejszej epoki w dziejach naszej kultury.

ZST