Konkurs "Zdrowy styl życia"

22-06-2022 21:50

Po raz drugi w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie zorganizowany został powiatowy konkurs pod hasłem „Zdrowy styl życia’’. Przedsięwzięcie ponownie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników z niemalże całego powiatu. Uczestnicy konkursu mieli wykonać prace plastyczne bądź prezentacje promujące zdrowy styl życia lub film z przygotowaniem zdrowego posiłku.

Celem konkursu było kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków, poznanie punktu widzenia młodych ludzi na te tematy, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy, stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa, pogłębienie wiedzy i wykorzystanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, z podziałem na kategorie klasy I – III, klasy IV – VIII szkoły ponadpodstawowe.

Oto nagrodzeni i wyróżnieni:

Klasy I – III

Praca plastyczna:

I miejsce: Nikola Lubarska, SP im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim.

II m-ce: Jakub Sujka, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego w Erminowie.

III m-ce: Marta Sznajder, SP im. gen. bryg. Franciszka Włada w Kamionie.

Film:

I m-ce: Kacper Krajewski, SP im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach.

Klasy IV-VIII

Praca plastyczna:

I m-ce: Lena Krysztowiak, SP im. gen. Stanisława Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie.

II m- ce: Weronika Żegnałek, SP nr 3 w Sochaczewie.

III m-ce: Michalina Bizoń, SP nr 3 w Sochaczewie.

Film:

I m-ce: Antonina Gogół, SP im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

II m-ce: Juliusz Sowacki, SP nr 6 im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie.

Szkoła ponadpodstawowa

Praca Plastyczna:

Natalia Ludwiczak, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego w Erminowie.

Wiktoria Mierzejewska - Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego w Erminowie.

Kinga Lipińska - Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie.

Prezentacja:

I m-ce: Maria Dybiec, LO im. Fryderyka Chopina Sochaczew.

II m-ce: Zuzanna Leończyk, Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Film:

I m-ce: Natalia Majewska, LO im. Fryderyka Chopina Sochaczew.

Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień na uczestników konkursu czekał poczęstunek przygotowany  z produktów sponsorowanych przez Polskie Młyny S.A  i firmę Bakoma. Przygotowanie potraw napojów oraz estetyka  nakrycia i podania potraw to dzieło klasy I Technikum Logistycznego.

Opiekunami konkursu były: Katarzyna Michałowska i Ewa Dzikowska