Stypendia Starosty Sochaczewskiego

22-03-2022 21:23

W poniedziałek 21 marca br. wręczono stypendia starosty sochaczewskiego uczniom uczęszczającym do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat. Przyznano wyróżnienia za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce. Rolą stypendiów jest nagradzanie wysiłku młodych ludzi oraz motywowanie ich do uzyskiwania najwyższych wyników w nauce lub wybitnych osiągnięć w wybranej przez siebie dziedzinie, zgodnie z ugruntowanymi pasjami i zainteresowaniami. Stypendia są dla nich, dla ich rodzin oraz społeczności szkolnych powodem do dumy. Dzięki uzyskanemu wyróżnieniu młodzi ludzie czują się dowartościowani i mogą w pełni rozwijać swoje talenty. Stypendyści podnoszą też prestiż szkoły, z kolei szkoła pełni rolę wspierającą w zdobywaniu przez nich wiedzy, umiejętności i kompetencji, potrzebnych w budowaniu przyszłej kariery zawodowej.

W naszej szkole w imieniu starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta stypendium wręczył  dyrektor Krzysztof Paradowski  uczniowi klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa Wojciechowi Kwiatkowskiemu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.