Konkurs czytelniczy - Laureaci

14-03-2022 16:55

Laureaci Szkolnego Konkursu Czytelniczego "Tę książkę warto przeczytać"

W lutym br. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy "Tę książkę warto przeczytać". Uczestnicy mieli za zadanie przygotować wypowiedź na temat wybranej książki spoza kanonu lektur i zachęcić innych do jej przeczytania. Dwanaście osób   postanowiło udać się do biblioteki szkolnej i zaprezentować wybraną książkę. Wśród propozycji znalazła się literatura młodzieżowa, przygodowa i fantasy.  Pierwsze miejsce zajęły ex aequo uczennice technikum - Paulina Gołębiowska,  Julia Żochowska  i Wiktoria Młynarczyk . Trzecie miejsce zajął uczeń szkoły branżowej Karol Ratajczyk . Gratulacje dla laureatów i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu. Dziękuję  Pani Anecie  Podrażka za pomoc w organizacji konkursu szkolnego.

Laureaci konkursu po zakończeniu etapu szkolnego  doskonalili swoje  wystąpienia w bibliotece szkolnej, gdzie nagrano filmy i przesłano do organizatora. Paulina, Julia, Wiktoria i Karol będą reprezentować naszą szkołę w XIX Powiatowym Konkursie Czytelniczym "Tę książkę warto przeczytać" zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Filia w Sochaczewie w środę 9 marca br. gdzie nagrania prezentacji książek obejrzy profesjonalne jury.

Życzymy sukcesów

Katarzyna Wróbel