Gramy dla Ukrainy

11-03-2022 19:21

Teresin niejednokrotnie udowodnił, że potrafi pomagać potrzebującym. W tego typu działaniach szczególnie aktywny jest  Zespół Szkół w Teresinie. Młodzież po raz kolejny wykazała się empatią, tym razem zagrali dla uchodźców, jak i dla całej Ukrainy.

W czwartkowe (10.03) przedpołudnie w hali sportowej Zespołu Szkół im. Stefana kardynała Wyszyńskiego sfinalizowano akcję „Gramy dla Ukrainy”. Event przyciągnął szczególnie entuzjastów piłki siatkowej. W licznie obsadzonym turnieju siatkarskim uczestniczyły zarówno dziewczęta jak i chłopcy, a wszyscy z nich, jak i kibicujący hojnie wsparli akcję poprzez zbiórkę darów dla ukraińskich przyjaciół. Przedsięwzięcie było tym bardziej wzruszające, że w teresińskiej szkole kształcą się również uczniowie pochodzenia ukraińskiego. Wielkie emocje mieliśmy nie tylko w turniejowej rywalizacji na parkiecie. A tę wśród dziewcząt wygrał zespół IV TL i III TL w składzie: Kamila Michałowska, Kinga Wróblewska, Dominika Gaweł, Agata Dentko, Anna Boniecka, Wiktoria Banaszek. Wśród siatkarzy najlepszą okazała się drużyna o wymownej nazwie Sława Ukrajini: Sebastian Parśniak, Jan Dmoch, Dominik Szadkowski, Kacper Sobiś, Vladyslav Sychuk, Arkadiusz Kucharski. Nagrody zwycięzcom wręczał dyrektor szkoły Krzysztof Paradowski, który nie krył radości z organizacji i przebiegu finału akcji „Gramy dla Ukrainy”, ale przede wszystkim z postawy uczestników i poziomu organizacji, za którą stali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i nauczyciele. Rywalizacja na boisku to nie wszystko, bo charytatywne wydarzenie obfitowało również w innego rodzaju atrakcje. Odbyła się wystawa pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, której inicjatorem był wicedyrektor Grzegorz Więcek.  Zainteresowaniem młodzieży cieszył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Ukrainie, którego organizację wsparło Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Nagrody rzeczowe laureatom wręczali m.in. Marcin Odolczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu wraz z nauczycielką Ewą Dzikowską i koordynatorką eventu z ramienia uczniów Wiktorią Młynarczyk. Zwyciężczynią quizu, który poprowadziła Aneta Podrażka, pedagog szkolny, została Julia Szynert, druga była Dominika Gaweł, a trzecia Kinga Wróblewska. Fotorelację z wydarzenia przygotowała Katarzyna Wróbel, nauczyciel bibliotekarz. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za uczestnictwo i duże zaangażowanie w tak ważną akcję społeczną.

ZST