NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA - konkurs

01-03-2022 13:16

Zachęcam do wzięcia udziału w  Powiatowym Konkursie Plastycznym  na  „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”

Więcej szczegółowych informacji na temat konkursu można uzyskać w bibliotece szkolnej.

Wykonane prace proszę dostarczyć do biblioteki szkolnej w terminie do 28 marca 2022r.

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy „Dom Na Szlaku“ im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.( Konkurs pod Patronatem Honorowym Starosty Sochaczewskiego).

Celem konkursu jest:

1)  podtrzymywanie tradycji wykonywania wytworów plastyki obrzędowej okresu Świąt

Wielkanocnych;

2)  popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami

Wielkanocnymi;

3)  inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych;

4)   rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych;

5)   pobudzenie inwencji twórczej ; wprowadzeniem akcentów regionalnych;

6) prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu sochaczewskiego.

7)   rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy np. – pisanki, stroika wielkanocnego. Koniecznie należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Świąt Wielkiej Nocy.      Prace mogą być wykonane z dowolnego tworzywa w dowolnej technice. Jeden uczestnik - jedna praca.

Konstrukcja ozdabianego przedmiotu powinna być stabilna. Prace niestabilne, ze słabo zamocowanymi elementami ozdobnymi nie będą brały udziału w konkursie.

Ozdoby wielkanocne będą oceniane według następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, opracowanie ogólne, dobór i wykorzystanie materiałów, motywy regionalne, nawiązanie do tradycji,  wkład pracy, estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora.                                            Wszystkie prace będą prezentowane podczas Kiermaszu Wielkanocnego, zorganizowanego w MOW w Załuskowie.                                                                                                                                                    Nadesłane prace nie będą odsyłane do osób biorących udział w konkursie. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania ich do dekoracji i wystawy pokonkursowej (z  podaniem imienia i nazwiska uczestnika, opiekuna oraz nazwą i adresem szkoły).                                                       Wykonane prace konkursowe zostaną przekazanie na cele charytatywne.

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE NAGRODY CZEKAJĄ!

Katarzyna Wróbel