Rolnictwo precyzyjne z ROL-BRAT

18-09-2021 11:47

W ramach pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu rolnictwa precyzyjnego, mającego zastosowanie w pojazdach i maszynach rolniczych, 15.09.2021r. odbyło się szkolenie dla młodzieży z naszej szkoły. Szkolenie przeprowadził specjalista z zakresu rolnictwa precyzyjnego, reprezentujący firmę ROL-BRAT. Firma ROL-BRAT powstała w 1982r. i zajmuje się sprzedażą ciągników i maszyn rolniczych. Największy udział w sprzedaży mają ciągniki i maszyny marki John Deere. W szkoleniu udział brali uczniowie klasy czwartej technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, przygotowujący się do egzaminu zawodowego. Spotkanie miało formę wykładu połączonego z prezentacją oraz dyskusji, w trakcie której obecni wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem.

Na spotkaniu zostały poruszone następujące zagadnienia:

• systemy prowadzenia automatycznego, ich przeznaczenie i zastosowanie;
  • systemy telematyczne w ciągnikach i maszynach rolniczych;
  • rolnictwo precyzyjne w opryskiwaczach, rozsiewaczach do nawozów, kombajnach i sieczkarniach;
  • sieć ISOBUS.

Spotkanie stanowiło kontynuację udanej współpracy z firmą ROL–BRAT. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat odbywają praktyki i staże zawodowe w siedzibie firmy. W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie, na którym uczniowie będą mogli poznać rolnictwo precyzyjne od strony praktycznej.