Terenowa gra integracyjna – „Poznajmy się na nowo."

08-06-2021 23:21

Terenowa gra integracyjna – „Poznajmy się na nowo."

W dniu 1 czerwca 2021 roku uczniowie z opiekunami wzięli udział w Terenowej grze integracyjnej  – „Poznajmy się na nowo". Celem gry była integracja społeczności szkolnej poprzez zabawę , sport i rekreację, niwelowanie skutków pandemii u uczniów i stworzenie możliwości współzawodnictwa międzyoddziałowego.  Na pierwszej godzinie  lekcyjnej w ramach zajęć z wychowawcą sprawdzono frekwencję w danej  klasie, omówiono zasady  udziału w grze terenowej, przeanalizowano mapy z trasą i regulamin gry, zwrócono  uwagę na warunki bezpieczeństwa , przepisy  przeciwpożarowe i sanitarno – epidemiologiczne oraz wytyczne wychowawcy i regulaminy  obowiązujące  uczniów Zespołu Szkół w Teresinie. Uczestnicy  byli zobowiązani  do ubrania się w niekrępujący strój, obuwie typu sportowego, zabezpieczenie się środkami ochronnymi od pajęczaków i owadów. Gra polegała na pokonaniu piechotą pętli od STARTU do METY i wykonaniu zadań (praktycznych i teoretycznych) w 4 BAZACH. W każdej z BAZ drużyna mogła zdobyć maksymalnie 30 pkt.( Łącznie 120 pkt.).  Przed startem każda z drużyn otrzymała mapę określającą przebieg trasy z zaznaczoną lokalizacją BAZ. Zadania w BAZACH miały charakter teoretyczny i praktyczny. Dotyczyły: - BAZA 1 – pierwszej pomocy przedmedycznej, - BAZA 2 – Patrona naszej szkoły - kardynała Stefana Wyszyńskiego, - BAZA 3 – zadań sprawnościowych (sportowych), - BAZA 4 – wiedzy matematyczno – przyrodniczej. Wszyscy  świetnie współpracowali i bawili się podczas rozwiązywania zadań w terenie. Każdy mógł  wykazać się wiedzą i zaprezentować swoje umiejętności. Zwycięska drużyna -  klasa III TMMR z wychowawcą Panią Edytą Gałecką  otrzymała nagrodę pieniężną z przeznaczeniem na dofinansowanie wydarzenia klasowego. Drugie miejsce ex aequo zajęły: klasa II TLMMR(g) z wychowawcą Panem Krzysztofem Paradowskim i klasa II TL(P) z opiekunem Panią Katarzyną Wróbel. Nagrodę i dyplomy dla najlepszych drużyn wręczyła Pani dyrektor Ewa Odolczyk.

Na zakończenie cała społeczność szkolna wzięła udział w spotkaniu przy ognisku. Apetyty dopisywały wszystkim, więc wizja zjedzenia własnoręcznie upieczonej nad ogniskiem kiełbaski bardzo się wszystkim podobała. Biesiadnicy dbający o zdrowe odżywianie mogli zjeść świeże owoce.

To był piękny, wspólnie spędzony, radosny czas.

Katarzyna Wróbel