starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Rekrutacja 2024/2025 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2024 EGZAMINY ZAWODOWE KONKURSY Projekt - Ponadnarodowa mobilność uczniów "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Projekty międzynarodowe „Mobilność międzynarodowa jako narzędzie rozwijania kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym” – II mobilność. DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH ROZKŁAD GODZINY PRACY PEDAGOG SZKOLNY PEDAGOG SPECJALNY PSYCHOLOG Placówki świadczące pomoc psychologiczno - pedagogiczno - psychiatryczną ZE SKRZYNKI PEDAGOGA/PSYCHOLOGA Wersja kontrastowa

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

21-04-2021 22:18

A A A

Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Ziemi. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach - od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Co każdy z nas może zrobić z tej okazji?
 
Jak obchodzić Dzień Ziemi?
 
🌳Zasadźmy drzewo. Możemy to zrobić w dowolnym miejscu, jednak najlepiej aby zasadzić drzewo blisko miejsca w którym mieszkamy.
Zbierzmy makulaturę. Z pewnością mamy jej mnóstwo w domu - stare gazety, papiery, kartonowe pudełka, ulotki, gazetki reklamowe. Uzbieraną makulaturę oddajmy do punktu skupu.
Zbierzmy niepotrzebne szkło i wyrzućmy do specjalnego kontenera - przy recyklingu szkła zużywane jest 21% energii mniej niż przy produkcji nowego szkła.
Zbierzmy puszki aluminiowe (po napojach gazowanych) i oddajmy do skupu. Złoża boksytu z którego otrzymuje się aluminium potrzebne do produkcji puszek, nie są odnawialne, co prowadzi do ich bezpowrotnego wyczerpywania. Aluminiowe puszki nadają się w całości do ponownego przetworzenia.
Pozbierajmy śmieci. Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. 
Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.
 
Zachęcam także do zapoznania z informacjami zamieszczonymi pod linkami:
 
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=9Py9h5C5bxY
 
https://www.bing.com/videos/search?q=milcz%c4%85ce+lasy+tekst&docid=607987719317366560&mid=C6367C20598BC5A64277C6367C20598BC5A64277&view=detail&FORM=VIRE
 
 
                                                                         
                           💚🌳🌴🌲🐼🐘🐨🦔  Planeta Ziemia jest naszym wspólnym domem.       
                                                                                                                                                                       
 
                                                                                                                                     pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
                                                                                                                                     Aneta Podrażka, pedagog                    
 

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew
148200 odwiedzin