WYRÓŻNIENIE PAULINY GOŁĘBIOWSKIEJ W POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

04-03-2021 22:48

Powiatowy konkurs „Tę książkę warto przeczytać” organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę w Sochaczewie już po raz 18. polega na zaprezentowaniu książki w taki sposób, aby słuchacze chętnie po nią sięgnęli. Ma też pokazać, że przyjemności z przeczytania dobrej książki, nie da się porównać z żadną inną.
W środę 24 lutego br., poznaliśmy laureatów międzyszkolnych zmagań o najlepszą reklamę książki. W tym roku uczestnicy konkursu nie występowali przed publicznością. Ich występy były nagrywane w postaci filmików i nadesłane do biblioteki pedagogicznej drogą elektroniczną.
Na konkurs wpłynęło 41. prezentacji z 13. szkół powiatu sochaczewskiego.
Jurorzy oglądali występy na dużym ekranie. Jury w składzie: Anna Syperek – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie Wydział Promocji, Kultury i Sportu w Sochaczewie, Ewelina Daniłowicz - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sochaczewie, Stanisława Podgórska, Elżbieta Szczypińska Pedagogiczna Biblioteka Filia w Sochaczewie, oceniły poprawność językową, płynność, intonację i oryginalność występów.

Uczennica kl. III Technikum Logistycznego Paulina Gołębiowska zdobyła wyróżnienie za prezentację książki "Ponad Wszystko" Nicoli Yoon

Gratulacje dla Pauliny i podziękowania dla uczestników konkursu: Julii Żochowskiej z kl. III TL, Wiktorii Młynarczyk z kl. II TL oraz Karola Ratajczyka z kl. II SZ BR 1 ST.

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach czytelniczych i fotograficznych oraz do wypożyczania nowości książkowych zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Katarzyna Wróbel
nauczyciel bibliotekarz