Jasełka 2020

23-12-2020 13:54

Jasełka   2020

W tym roku zapraszamy do obejrzenia nagrania wspaniałych Jasełek przygotowanch przez naszych uczniów, pod kierunkiem naucxzycieli: p. Edyty Gałeckiej i  p. Dominiki Dąbrowskiej.  Film znajduje się na stronie szkoły na Facebooku.

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem
Wesoła nowina:
Że Panna Czysta, że Panna Czysta
Porodziła syna!
Chrystus się rodzi, nas oswobodzi!
Anieli grają, króle witają,
Pasterze śpiewają, bydlęta klękają-
Cuda, cuda ogłaszają!

Boże Narodzenie to czas miłości, radości i przebaczenia. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły nagrali jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie miało na celu przybliżyć wydarzenia z Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat, gdzie wypełniło się proroctwo dotyczące narodzin Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Uczniowie świetnie odegrali swoje role, pięknie zaśpiewali kolędy i dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczne jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowaniem inscenizacji, obsadą, scenografią, oprawą muzyczną zajęły się nauczycielki pani Edyta Gałecka i pani Dominika Dąbrowska. Pan Mariusz Jankowski z zespołu FLESZ udostępnił nam podkład muzyczny do piosenki Magiczne Święta, za co składamy serdeczne podziękowania.

Jasełka 2020