SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM GOŁKOWSKIM

27-11-2020 18:55

Zapraszam serdecznie na wirtualne SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM GOŁKOWSKIM

Wydarzenie planowane  było  na 13 maja 2020r. z okazji Tygodnia Bibliotek. Pisarz miał spotkać się z laureatami XVI edycji konkursu „Wydajemy własną książkę. Jakie tajemnice kryją ruiny sochaczewskiego zamku?” Spotkanie miało odbyć się w siedzibie organizatora -  Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej  im. KEN w Warszawie. Filia w Sochaczewie, na którym mieli być także obecni uczniowie z naszej szkoły.Tydzień Bibliotek z powodu pandemii odbył się w przestrzeni wirtualnej. Miło mi także przypomnieć, że uczennica naszej szkoły Paulina Gołębiowska kl. IIITL zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim "Wyrusz na fascynującą przygodę z książkami!". Paulina w czasie nauki zdalnej  pod moim kierunkiem napisała pracę, która znalazła uznanie jurorów. Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział  w konkursie "Od jakich słów zaczynałaby się Twoja książka?" Konkursy zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka  Wojewódzka im. KEN w Warszawie. Filia w Sochaczewie.Korzystając z okazji już dziś zapraszam  wszystkich do rozwijania swoich literackich pasji. Uwierz w siebie może to właśnie Ty zostaniesz sławnym pisarzem/pisarką?

Zapraszam także do przeczytania książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Książki wybraliście sami, wśród nich znalazły się pozycje autorstwa Michała Gołkowskiego.

Michał Gołkowski i jego wirtualna lekcja dla młodzieży o pisaniu książek. ZAPRASZAM

Proszę otworzyć link https://www.youtube.com/watch?v=e3PbotKAhlM

Kilka słów o autorze

Michał Gołkowski (ur. 17 lutego 1981 w Sochaczewie) – polski pisarz literatury fantastycznej. Z zawodu lingwista, pracuje jako tłumacz języków polskiego, rosyjskiego i angielskiego. Zadebiutował w 2013 powieścią "Ołowiany świt" opartej na uniwersum" S.T.A.L.K.E.R.", jednakże z własną wizją "Zony". Publikacja książki zapoczątkowała cykl wydawniczy "Fabryczna Zona". Tłumaczył również powieści Wiktora Noczkina i Andrieja Lewickiego wydane w tym cyklu. Absolwent Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

Życie prywatne

Jest synem konsula generalnego RP w Kaliningradzie Marka Gołkowskiego (2008–2014) i wnukiem Marii Gołkowskiej, honorowej obywatelki miasta Sochaczew. Mieszka z żoną i córką w Sochaczewie.

Michał Gołkowski zachęca do przeczytania swoich powieści

proszę otworzyć linki:

Opowiadania

Czas martwy (2016), w zbiorze Na nocnej zmianie

Wyklęci (2018), w zbiorze Idiota skończony

Dziękuję za uwagę. Zapraszam do biblioteki szkolnej

nauczyciel bibliotekarz Katarzyna Wróbel