26-05-2018 21:07

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W dniu 25 maja 2018r. społeczność  Zespołu Szkół w Teresinie obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Celem zajęć w tym dniu było przybliżenie uczniom postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego życie było wzorem odważnego wyznawania wiary i wypełnieniem nauki Jezusa.

Z tej okazji cała społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu. Głos zabrała pani dyrektor Ewa Odolczyk, która wprowadziła wszystkich w ten wyjątkowy dzień. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o patronie naszej szkoły przedstawioną przez uczennice klasy 1TL Alicję Plutę i Magdalenę Niziołek.

Pani Renata Kusa przedstawiła zasady gry dydaktycznej związanej z patronem. W szkole powstały cztery bazy, w których uczniowie otrzymali zadania do wykonania. W Bazie A,  w sali nr 19, u pani Anny Biernat należało rozwiązać test o Stefanie Wyszyńskim, w Bazie B, w sali nr 20 u pani Anety Podrażki  było kalambury (drama), każdy przedstawiciel klasy musiał  wylosować hasło związane z życiem a reszta klasy je odgadywała , liczył się czas, w  Bazie C, w Sali nr 21 u pani Małgorzaty Kruszewskiej  przygotowano kalambury obrazkowe, uczniowie rysowali na czas wylosowane hasło ,w Bazie D, w sali nr 22 u pani Sylwii Krzeszowiec każda klasa wymyślała hasło promujące szkołę. Niektóre hasła były godne uwagi jak np.:

,,Kardynał Wyszyński naszym jest patronem przed upadkiem chroni nas lepiej niż skok ze spadochronem.”

,,ZS Teresin – fajne dziewczyny i dobre chłopaki, naukowe kozaki  nie żadne rozrabiaki.”

Komisja w składzie pani Renata Kusa i siostra Urszula podsumowała wyniki gry dydaktycznej :

I miejsce Klasa 3TMRL

II miejsce Klasa 3TMO

III miejsce Klasa 1TKLM

IV miejsce Klasa 1TMMR

V miejsce Klasa 2 TKLM

Na koniec pani dyrektor Ewa Odolczyk podziękowała pani Renacie Kusej za przygotowanie Dnia Patrona Szkoły.