Dzień Języków Obcych 2018

08-04-2018 23:23

Jak nakazuje tradycja, w naszej szkole hucznie obchodzimy Dni Języków Obcych. W ciągu całego tygodnia uczniowie mogli wziąć udział w dyktandach językowych, konkursach  na najlepszy plakat , prezentację multimedialną, przebranie, odegrać scenkę, udekorować salę  lub zaprezentować strój – każda konkurencja była oczywiście związana z propagowaniem i doskonaleniem znajomości języków obcych. Ponadto dla łasuchów została zorganizowana licytacja przepysznych angielskich ‘’pankejków” z rozpływającą się w ustach polewą i owocami.  Z tej okazji odbyły się aż dwie akademie. Pierwsza związana była z licytacją i prezentacją uczestników w konkursach na najlepsze przebranie i odegranie scenek. Druga z ogłoszeniem wyników i nagrodzeniem zwycięzców.

Oto wyniki wszystkich konkurencji:

Najlepszy strój i jego prezentacja :

Miejsce I – Klasa III TL w scence ,,Snow White- prawdziwa historia o miłości”

Miejsce II-  Klasa III TMO w scence,,Russian Mafia”

Miejsce III – ex aequo: uczniowie z  klasy I TKL: Klaudia Chwesiuk jako Queen Elizabeth II oraz Adam Dmoch jako American Soldier

Najlepsza Prezentacja Multimedialna:

Miejsce I – Magdalena Borkowska z kl. II TKL

Miejsce II – ex aequo: Mateusz Rosa z kl. I TKL  i Andrzej Słomczyński z kl. I TMR

Miejsce III – ex aequo: Marcin Rosa z kl. II TKL i Daniel Chojnacki  z kl. III TMR

Wyróżnienie – Martyna Nowak z kl. II TKL

Najlepszy plakat:

Miejsce I – Magdalena Gmurek z kl. II TKL

Miejsce II – Maciej Mieszkowski z kl. IV TMR

Miejsce III –Urszula Ciesielska z kl. I TKL

Najładniejsza dekoracja sali lekcyjnej:

Miejsce I – klasa I TKL wraz z wychowawczynią p. Justyną Pawłowską

Dyktanda językowe:

Miejsce I – Jakub Simiński z kl. III TMR w dyktandzie z języka rosyjskiego

Miejsce I – Łukasz Orłowski z kl. IV TMR w dyktandzie z języka niemieckiego

Organizatorzy: Dominika Kubiak, Jolanta Sobczak, Renata Kusa, Ewa Michalak serdecznie gratulują zwycięzcom oraz dziękują uczniom za liczne uczestnictwo w konkurencjach i dobrą zabawę.