Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

16-08-2017 21:44

Rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą św. w Bazylice w Niepokalanowie o godz. 8 00. Ojciec proboszcz Andrzej Sąsiadek zaproponował w czasie kazania ciekawe spojrzenie na nadchodzący rok szkolny jako coś nowego, interesującego jak podróż. Następnie w szkole powitaliśmy zaproszonych szanownych gości: wicestarostę sochaczewskiego, p. Tadeusza Głuchowskiego, prezesa firmy Saga, p. Grzegorza Kafarskiego, p. Wiesława Wieczorka z Geotermii Mazowieckiej S.A., p. Agatę Odolczyk z firmy A&B Torneria oraz przedstawiciela Kolei Mazowieckich Wiesława Wardzaka, uczniów i rodziców. Pani Dyrektor Ewa Odolczyk przypomniała o  projektach unijnych, które rozpoczynamy w tym roku, w ramach których nasi uczniowie będą uczestniczyć w kursach zawodowych i tzw. umiejętności miękkich potrzebnych w biznesie, podkreśliła, że zmienia się na lepsze wizerunek szkoły, będą prowadzone warsztaty dla gimnazjalistów w ramach projektu organizowanego wraz z samorządową organizacją "Działaj lokalnie" oraz podkreśliła z dumą świetne wyniki egzaminu zawodowego uczniów Mechanizacji Rolnictwa (średnia 99%).

Nie zabrakło koniecznego w tym dniu elementu historii. Magdalena Gmurek, uczennica kl II TKML przybliżyła wszystkim zarys wydarzeń z 1 września 1939 r.

Pani Dyrektor zwróciła uwagę wszystkich na nowy wymiar patriotyzmu dzisiaj. Jest to nauka, rozwój zawodowy, praca, czytanie książek, zdobywanie wiedzy, co przełoży się z pewnością na sukcesy osobiste w życiu każdego ucznia.

Pan wicestarosta pogratulował uczniom wyników w egzaminach, docenił remonty, rozwój szkoły i dobrą politykę oświatową, wyrażającą się w poszukiwaniu nowych kierunków kształcenia, potrzebnych na rynku pracy.

JSobczak