Kolejny projekt Erasmus+ w naszej szkole!

22-05-2024 15:17

Kolejny projekt Erasmus+ w naszej szkole!

Z radością informujemy, że rozpoczynamy realizację nowego projektu "Mobilności zagraniczne uczniów i kadry jako element podnoszenia jakości kształcenia zawodowego - Edycja 2023" (numer projektu: 2023-1-PL01-KA122-VET-000146582)

Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus +, w ramach Akcji KA122-VET - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego. Wartość uzyskanego dofinansowania 68 642, 00 Euro.

Jesienią 2024 roku odbędzie się mobilność zagraniczna w Grecji. Rekrutacja do projektu rozpocznie się już w czerwcu bieżącego roku szkolnego, a wszelkie szczegóły dotyczące procesu zostaną niebawem opublikowane.

Projekt ma na celu zwiększanie kompetencji zawodowych uczestników, w tym osób o mniejszych szansach edukacyjnych, podnoszenie poziomu działań projektowych i atrakcyjności procesu edukacyjnego, podnoszenie europejskiego wymiaru kształcenia.

W efekcie udziału w projekcie Szkoła spodziewa się:
- podniesienia kompetencji i umiejętności zawodowych uczniów
- wzmocnienia kompetencji kierowniczych kadry zarządzającej,
- podniesienia poziomu zainteresowania i zaangażowania nauczycieli, pracowników i uczniów w podejmowanie działań na rzecz podnoszenia kształcenia i rozwoju, realizacji projektów międzynarodowych,
- włączenia innowacji w proces edukacyjny w zakresie kształcenia zawodowego i współpracy z pracodawcami
- podniesienia wyników kształcenia, szczególnie wyników egzaminów zawodowych i maturalnego, w tym z języka angielskiego, rozwój kompetencji kluczowych – społecznych, obywatelskich.
- wyrównania szans edukacyjnych u uczniów z małych miejscowości i terenów wiejskich,
- zwiększenia kompetencji kadry oraz szkoły w zakresie informatyzacji procesu edukacyjnego,
- podniesienia wymiaru europejskiego placówki i jej konkurencyjności.

W projekcie planujemy udział 25 uczniów naszej szkoły, którzy będą mieli okazję rozwijać swoje kompetencje zawodowe podczas praktyk zawodowych w Grecji. Towarzyszyć im będzie czterech nauczycieli - opiekunów.
W trakcie mobilności każda grupa zawodowa będzie realizować specjalnie przygotowany dla niej program praktyk, który pozwoli na zdobycie cennego doświadczenia w greckich przedsiębiorstwach. Praktyki te będą wspierane przez opiekunów zarówno z lokalnych instytucji, jak i nauczycieli z naszej szkoły, co zagwarantuje skuteczne i efektywne zdobywanie nowych umiejętności. Oprócz wzmocnienia umiejętności zawodowych, uczniowie będą mieli okazję znacząco poprawić swoje kompetencje językowe. Przełamywanie barier językowych, nabycie nowego słownictwa oraz płynność w języku angielskim to tylko niektóre z korzyści płynących z uczestnictwa w projekcie!
Nie zapomnieliśmy również o wzbogaceniu doświadczenia uczestników o element kulturalny. Program przewiduje zwiedzenia najważniejszych atrakcji Riwiery Olimpijskiej, uczestnictwo w warsztatach, animacjach i aktywnościach integracyjnych. To wszystko pozwoli uczniom na głębsze poznanie greckiej kultury i tradycji!
Warto zaznaczyć, że dzięki pozyskanemu finansowaniu ze środków Unii Europejskiej, wszelkie koszty związane z podróżą, zakwaterowaniem, wyżywieniem oraz realizacją programu są w pełni pokrywane przez naszą szkołę.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na Facebooku, gdzie będziemy na bieżąco informować o wszelkich nowościach związanych z projektem. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji na rozwój i międzynarodowe doświadczenie!