Światowy Dzień Książki

27-04-2024 09:26

24 kwietnia 2024r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klasy II TL oraz nauczycielki Katarzyna Wróbel i Edyta Gałecka wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. KEN w Warszawie. Filia w Sochaczewie prowadzonych przez Michała Malinowskiego – pisarza, podróżnika, założyciela Muzeum Opowiadaczy Historii, pierwszego w świecie muzeum całkowicie poświęconego tradycjom ustnym i nieuchwytnemu dziedzictwu kulturowemu, pomysłodawce MuBaBaO i Maszyny Opowieści Obrazkowych służącej do digital storytellingu.
Zabawa klockami myślenia kreatywnego, specjalnie zaprojektowanymi do tworzenia konstrukcji, pozwoliła uczniom i nauczycielom na eksperymentowanie, tworzenie własnych rozwiązań i rozwijanie wyobraźni. Uczestnicy warsztatów z radością oddawali się procesowi tworzenia, odkrywając magię opowiadania, którą Michał Malinowski przekazuje w swoich działaniach. Ciekawe ćwiczenia wydobyły z uczestników ukryte w nich pokłady humoru, energii i radości oraz uświadomiły drzemiące w każdym z nas możliwości. Warsztaty obejmowały pracę nad: strukturą, treścią i przekazem historii, gestem, głosem, postawą ciała, kontaktem ze słuchaczem, przestrzenią, w której się opowiada, aby ożywić opowieść – tak, by słuchało się jej z zapartym tchem. Mogliśmy tworzyć indywidualnie i grupowo, a na zakończenie każdy uczestnik snuł swoją barwną opowieść.
Dziękujemy za zaproszenie organizatorowi spotkania Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie. Filia w Sochaczewie