starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Rekrutacja 2024/2025 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2024 EGZAMINY ZAWODOWE KONKURSY Projekt - Ponadnarodowa mobilność uczniów "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Projekty międzynarodowe „Mobilność międzynarodowa jako narzędzie rozwijania kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym” – II mobilność. DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH ZE SKRZYNKI PEDAGOGA/PSYCHOLOGA Wersja kontrastowa

Spotkanie autorskie z Panem Michałem Odolczykiem😊

25-09-2024 10:01

A A A

Spotkanie autorskie z Panem Michałem Odolczykiem
W piątek, 20 września 2024 roku gościliśmy w naszej szkole Michała Odolczyka – z zawodu socjologa, pisarza , podróżnika , miłośnika kolei , aktywistę, działacza społecznego, absolwenta naszej szkoły.
Ukończył Liceum Agrobiznesu w 2002 roku.
Michał Odolczyk zadebiutował w 2021 roku książką „14.25 do Irkucka. Moja Syberia”. To reportaż z podróży koleją transsyberyjską. Opowiada o poszukiwaniu europejskich wartości na dalekim wschodzie, społecznej równości, a nawet zwykłej higieny. To opowieść o rosyjskich kolejach, klimacie jaki w nich panuje, spotkanych ludziach i miejscach. Druga książka ukazała się w październiku ubiegłego roku i była to powieść „Solanka”, mocno osadzona w realiach okolic Teresina w latach 60. XX wieku. Autor drobiazgowo odtworzył trasę nieistniejącej już kolejki do cukrowni w Guzowie i wzdłuż niej kazał mierzyć się bohaterom ze strachem, obcością i uprzedzeniami. W kolejnej powieści „Metro” autor zabiera czytelników w podróż przez czas i rozległą przestrzeń – od Warszawy przez Nowy Jork po Kijów i Morze Śródziemne.
Spotkanie poprowadziła Ewa Odolczyk była dyrektor naszej szkoły, nauczycielka języka polskiego i geografii - mama autora.
W spotkaniu zorganizowanym przez Katarzynę Wróbel z biblioteki szkolnej wzięli udział zaproszeni goście: Aneta Stępień z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Filia w Sochaczewie – koordynator Sieci Nauczycieli Bibliotekarzy z Powiatu Sochaczewskiego, Aleksandra Starus – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie, Irena Wójcik – była nauczycielka historii, żona śp. Stanisława Wójcika budowniczego naszej szkoły, oraz nauczyciele i uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie, przedstawiciele Rady Rodziców i cała nasza społeczność szkolna.
Głos zabrali - dyrektor naszej szkoły Krzysztof Paradowski i wicedyrektor Marek Jaworski, podkreślili zalety czytania: wzbogaca nas, pomaga w rozwoju osobistym i zawodowym, a także poprawia jakość naszego życia.
Katarzyna Wróbel przypomniała, że nasza szkoła otrzymała 15 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zakupiliśmy już nowości książkowe, a kierowaliśmy się wyborami naszych czytelników. Serdecznie zapraszamy do biblioteki.
Spotkanie autorskie trwało godzinę i zwieńczyły go pytania zainteresowanych słuchaczy. Odbył się także konkurs dotyczący znajomości twórczości pisarza. Nagrodami były książki z autografem. Na zakończenie nasz gość wpisał się do kroniki szkolnej.
Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za interesujące spotkanie, życzymy owocnej pracy twórczej, wiernych czytelników, wielu sukcesów i kolejnych niezapomnianych podróży.

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew
146684 odwiedzin