PIERWSZE MIEJSCE Marty Ociepy i TRZECIE Zoriany Pakhiii w powiatowym konkursie czytelniczym ‘’Tę książkę warto przeczytać”.

23-03-2024 15:49

PIERWSZE MIEJSCE Marty Ociepy i TRZECIE Zoriany Pakhiii w powiatowym konkursie czytelniczym  ‘’Tę książkę warto przeczytać”.

W środę 20 marca br., poznaliśmy laureatów międzyszkolnych zmagań o najlepszą reklamę książki. Rozstrzygnięto XXI Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Tę książkę warto przeczytać" zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej
w Warszawie Filia w Sochaczewie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem starosty sochaczewskiego. Uczestnicy konkursu nie występowali przed publicznością. Ich wypowiedzi były nagrywane w postaci filmików i nadesłane do biblioteki pedagogicznej drogą elektroniczną. Jurorzy oglądali je na dużym ekranie. Czas prezentacji nie mógł przekroczyć trzech minut. Uczestnicy musieli przekonać do przeczytania właśnie tej wybranej książki w taki sposób, aby słuchacze chętnie po nią sięgnęli. Konkurs  miał też pokazać, że przyjemności z przeczytania dobrej książki, nie da się porównać z żadną inną. Preferencje były różne, od powieści przygodowych, przyrodniczych, historycznych, przez fantastykę, po społeczno-obyczajowe.

Prezentacje obejrzeli jurorzy: Aleksandra Siekiera – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie, Katarzyna Kajak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,  Marcin Odolczyk – dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu  Starostwa Powiatowego
w Sochaczewie oraz Elżbieta Szczypińska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie. Jury oceniając poprawność językową, płynność, intonację i oryginalność po obejrzeniu 31 prezentacji książek  zdecydowało przyznać w kategorii szkół średnich 1 MIEJSCE Marcie Ociepa z klasy III TL
i 3 MIEJSCE Zorianie Pakhnii z klasy II ML. Do wystąpienia w konkursie uczennice zachęciła  nauczycielka Katarzyna Wróbel. Reklamy książek były nagrywane w naszej szkolnej bibliotece.

Gratulacje dla Marty i Zoriany. Podziękowania także dla uczestniczki konkursu na szczeblu powiatowym Zofii Konarskiej z kl. II ML.

Zapraszamy wszystkich uczniów do  udziału w  kolejnych konkursach. Warto rozwijać swoje zainteresowania i reprezentować szkołę na forum powiatu.

Więcej informacji