„Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. XI edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej.

26-02-2024 15:20

„Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w XI edycji Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Edycja ta została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Do konkursu mogą przystąpić pojedyncze osoby lub zespoły , które zgłoszą swoje uczestnictwo do Organizatora. Dodajmy, iż jest to największy tego typu festiwal w powiecie sochaczewskim.
Celem konkursu jest popularyzacja twórczości literackiej oraz pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, upowszechnianie kultury i historii Polski, inspirowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze i propagowanie patriotyzmu wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego oraz promocja talentów.
Tegoroczna edycja Festiwalu dedykowana jest Rodzinie Ulmów, która dzięki swoim czynom stała się symbolem wszystkich tych, którzy oddali życie za pomoc prześladowanym przez Niemców Żydom.
Termin zgłoszeń upływa 1 marca 2024r. Więcej informacji można uzyskać u Pani Edyty Gałeckiej.