starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Aktualności Rekrutacja 2024/2025 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2024 EGZAMINY ZAWODOWE KONKURSY "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt Projekt ERASMUS 2024 Wersja kontrastowa

Święto 11 Listopada

14-11-2023 11:33

A A A

Szkolne obchody Święta Niepodległości 10-11 listopada 2023 roku.
W piątek 10 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Święto Niepodległości Polski.
Od pierwszej godziny lekcyjnej trwała akcja "Szanujemy symbole narodowe" której celem było kształtowanie tożsamości narodowej, rozwijanie postaw patriotycznych i kompetencji społeczno -wychowawczych wśród młodzieży. Za wykonanie prac "Szanujemy symbole narodowe" wyróżnienie otrzymali uczniowie klas: I TO, I TM, I TL, II TL, II KM, II ML, V TL.
Gratulacje dla Wszystkich Uczniów zaangażowanych w akcje.
Na czwartej godzinie lekcyjnej na Sali Konferencyjnej odbył się uroczysty apel na którym uczniowie przedstawili spektakl słowno-muzyczny przypominający historię rozbiorów, powstań narodowych oraz odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Spektakl poprowadzili Wiktoria Ziółkowska z klasy trzeciej technikum logistycznego i Michał Trzciński z klasy piątej technikum mechanicznego wystąpili natomiast uczniowie: Zuzanna Grzegorek, Michał Kiepura, Nikola Osińska, Amelia Sadrzak, Klaudia Sajak, Oleksandra Shymchyshyna, Maja Sołtysiak i Magda Tańska z klasy I technikum logistycznego, Milena Pawłowska, Julia Rzymowska, Gabriela Szymańska i Julia Zmysłowska z klasy pierwszej technikum technologii żywności, Adam Szymaniak i Mikołaj Jakubowski z klasy drugiej technikum logistycznego, Mateusz Lewandowski i Kacper Getka z klasy czwartej technikum mechanicznego oraz Mateusz Sitarz z klasy piątej technikum logistycznego pod kierunkiem nauczycieli: Martyny Białowąs, Pauliny Onisk oraz Krzysztofa Habra. Obsługą techniczną zajął się Patryk Sitarz. Uroczysty apel zakończyło wspólne wykonanie przez uczniów, nauczycieli i Dyrekcję Szkoły Mazurka Dąbrowskiego. Hymn państwowy został odśpiewany dokładnie o godzinie 11:11 gdyż nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
 
Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Krzysztof Paradowski, który podziękował występującej w spektaklu młodzieży. Następnie w krótkim wystąpieniu przypomniał uczniom szkoły czym jest patriotyzm i w jaki sposób powinniśmy go dzisiaj wykazywać.
 
W dniu 11 listopada delegacja Zespołu Szkół w Teresinie reprezentowała szkołę podczas Marszu Niepodległości organizowanego przez Gminę Teresin. Reprezentacja szkoły w osobach Pana Dyrektora Grzegorza Więcka, nauczyciela historii Krzysztofa Habra oraz uczennic Zuzanny Leończyk, MałgorzatyPietrzak i Patrycji Urbańskiej złożyła wiązankę kwiatów pod obeliskiem poświęconym Józefowi Piłsudskiemu w Szymanowie.

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew
149053 odwiedzin