starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Aktualności Rekrutacja 2024/2025 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2024 EGZAMINY ZAWODOWE KONKURSY "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt Projekt ERASMUS 2024 Wersja kontrastowa

Dzień Edukacji Narodowej

18-10-2023 14:14

A A A

W piątek  13 października br. w naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość była podzielona na dwie części.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, głos zabrał Pan Dyrektor – Krzysztof Paradowski, który w swoim przemówieniu zwrócił się do pierwszoklasistów słowami: ”Chociaż od pierwszego września jesteście członkami naszej społeczności szkolnej to dopiero po złożeniu roty przysięgi staniecie się pełnoprawnymi uczniami  – to znaczy uczniami świadomymi swych praw i obowiązków. Życzymy Wam, abyście w naszej szkole rozwinęli swoje zainteresowania, zdobyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam zrealizować zamierzone cele życiowe. Mamy nadzieję, że nauka przyniesie Wam wiele satysfakcji. Jesteśmy przekonani, że lata spędzone w Zespole Szkół w Teresinie będą wspaniałym okresem Waszego życia, nowych przyjaźni i najlepszych wspomnień’’.  Po przemówieniu wszyscy uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, na pamiątkę którego dostali dyplomy.

Po części oficjalnej nastąpiła druga część spotkania - część artystyczna. Przedstawienie kabaretowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie: Maja Guzik, Wiktoria Ignasiak, Karyna Lobova, Adrian Maliński, Kamil Wirtek i Mikołaj Jakubowski pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Wróbel, Renaty Kusej i Edyty Gałeckiej. Obsługą techniczną zajął się  jak zawsze pomocny i niezawodny Mateusz Sitarz. Wiele ciepłych i miłych słów zostało skierowanych do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.  Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie i troskę. Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów wręczył każdemu słodki upominek.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Krzysztof Paradowski, który podziękował wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie oraz złożył życzenia dużo zdrowia, sukcesów zawodowych i pociechy z uczniów, szczęścia i radości z wykonywanej pracy.

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew
149053 odwiedzin