starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Aktualności Rekrutacja 2024/2025 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2024 EGZAMINY ZAWODOWE KONKURSY "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt Projekt ERASMUS 2024 Wersja kontrastowa

Kadra kształci się w Grecji

22-06-2023 15:24

A A A

Rozwój zawodowy i kompetencyjny naszej kadry nauczycielskiej, jest jednym z priorytetów Zespołu Szkół w Teresinie. Dlatego też miło nam poinformować, że w dniach 11.06 – 18.06.2023 dwóch pracowników naszej szkoły wzięło udział w mobilności w ramach kursów i szkoleń, będącej działaniem projektu „Mobilności zagraniczne uczniów i kadry jako element podnoszenia jakości kształcenia zawodowego nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000071076”
Dyrektor Krzysztof Paradowski oraz Nauczyciel Roman Przygoda, uczący w naszej szkole w zakresie tematyki przedmiotów mechanicznych, właśnie wrócili z niezapomnianego pobytu w Grecji, gdzie uczestniczyli w intensywnym szkoleniu z obsługi aplikacji internetowych do tworzenia treści m.in. edukacyjnych, takich jak WordPress i Canva. Poznali także grecki system kształcenia zawodowego. Spotkali się z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za organizację kształcenia zawodowego, co pozwoliło na lepsze zrozumienie struktury i funkcjonowania tego systemu. Była to też świetna okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów m.in. z greckimi nauczycielami.
Nauczyciele uczestniczyli w zajęciach językowych i konwersatoriach z języka angielskiego, co zaowocowało podniesieniem biegłości językowej i pewności w komunikacji międzynarodowej.
Odbyły się także szkolenia zawodowe, które dostosowane były do zawodów nauczanych w naszej szkole. Dzięki praktycznym warsztatom i spotkaniom z przedsiębiorcami i przedstawicielami branż, kadra naszej szkoły miała okazję lepiej poznać branżę i zrozumieć rynek, dzięki czemu jeszcze lepiej będziemy mogli przygotowywać naszych uczniów do przyszłych wyzwań zawodowych.
Mobilność kadry w Grecji była również
świetnie
 
wykorzystaną okazją do budowania zespołu i integracji. Zajęcia miękkie i integracyjne były ważnym elementem pobytu, w którym doskonalono umiejętności budowania zespołu i efektywnej pracy grupowej.
#ErasmusPlus #MobilnośćEdukacyjna #SzkoleniaZawodowe #Teresin #Grecja

 

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew
149053 odwiedzin