starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Aktualności Rekrutacja 2023/2024 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2024 EGZAMINY ZAWODOWE 2022/2023 Projekt - Ponadnarodowa mobilność uczniów "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Projekty międzynarodowe „Mobilność międzynarodowa jako narzędzie rozwijania kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym” – II mobilność. DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt Wersja kontrastowa

Nasze piłkarki ze srebrem XII FCT 2023!

27-04-2023 21:26

A A A

To było to! Walka, skuteczność i sportowa ambicja! Żeńska reprezentacja Zespołu Szkół w Teresinie wywalczyła drugie miejsce podczas szlagierowych zawodów we własnej hali sportowej Futsal Cup. W klasyfikacji końcowej uległy jedynie rywalkom na co dzień trenującym w Akademii Piłkarskiej w Żyrardowie, bo o złotym medalu zadecydował bilans bramkowy. W bezpośrednim meczu Teresin zremisował z Żyrardowianką 3:3, a potem oba zespoły wygrały wszystkie swoje mecze do końca turnieju.

Srebrne medale zdobyły: Magdalena Florczak, Aleksandra Janiak, Wiktoria Banaszek, Maja Guzik, Wiktoria Ziółkowska, Iga Miętus, Julia Mąka, Dominika Szadkowska, Patrycja Urbańska, opiekun Klaudia Bogucka.

Zacięta walka o puchar starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta trwała do ostatniego z dziesięciu meczów. Jedyna w swoim rodzaju sportowa impreza wróciła po przerwie spowodowanej pandemią. Wróciła z przytupem, bo emocjami można by obdzielić wiele sportowych wydarzeń!

Futsal Cup Teresin to wydarzenie, którego celem jest przede wszystkim popularyzacja piłki nożnej kobiet i zdrowego stylu życia. Tegoroczną edycję (26.04.2023) ponownie honorowym patronatem objął poseł ziemi sochaczewskiej na Sejm RP Maciej Małecki, wiceminister Aktywów Państwowych. Przed 15 laty tego typu zawody wymyślił Marcin Odolczyk, ówczesny nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Teresinie, potem jeden ze współtwórców damskiej drużyny KS Teresin, która przez kilka lat z powodzeniem rywalizowała w lidze mazowieckiej. – Poza piłką ręczną, zawsze pasjonowała mnie piłka nożna, także w wydaniu żeńskim. W szkole w Teresinie stworzyłem drużynę, która wygrywała i przywoziła z zawodów różnego szczebla wiele medali. Dziewczyny garnęły się do sportu i to mnie zmobilizowało, żeby taki turniej 15 lat temu rozpocząć – mówi twórca FCT – Niezwykle cieszę się, że po przerwie ta impreza powróciła. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w organizacji tego eventu. Wspaniale, że po pandemii, która poniekąd wyhamowała rozwój młodzieżowego sportu szkolnego, powoli wszystko wraca do normy. Jestem pełen szacunku dla wszystkich dziewcząt i ich trenerów, którzy wystartowali w FCT, tym bardziej, że wspólnie stworzyli niezwykłe widowisko  – dodaje.

W tegorocznej edycji uczestniczyło pięć ekip. Sportowych emocji, zwrotów akcji, dramaturgii pojedynków i wspaniałych goli nie zabrakło. Wszystkiemu przyglądali się obecni na zawodach: wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sochaczewie Jan Aleksander Łopata, wicestarosta sochaczewski Tadeusz Głuchowski i dyrektor ZS Teresin Krzysztof Paradowski. – Jestem pod naprawdę dużym wrażeniem. Rzadko mam okazję do oglądania piłki nożnej w wydaniu kobiecym, ale rywalizacja jest naprawdę zacięta. Turniej jest zasługą Marcina Odolczyka, który jest pomysłodawcą wydarzenia. Cieszę się także, że gramy w nowoczesnej hali, która przed chwilą po remoncie została oddana do użytku. Starostwo angażuje się w ten turniej, patronatem wydarzenie objął także minister Maciej Małecki, który ufundował nagrody. To także pokazuje, jak liczne jest to grono przyjaciół Zespołu Szkół w Teresinie – mówił podczas otwarcia wicestarosta Tadeusz Głuchowski.

Wspaniałą pracę jako arbiter bardzo żarliwych żeńskich  pojedynków na piłkarskim parkiecie wykonał Michał Orliński. Tego dnia w podwójnej roli, bo także jako dyrektor biura poselskiego, reprezentujący ministra Macieja Małeckiego, fundatora okolicznościowych medali dla trzech najlepszych drużyn. A nagród tego dnia nie brakowało, wiele zawodniczek wyjechało z teresińskiej szkoły z cennymi trofeami. Przyczynili się do tego sponsorzy XII FCT 2023, a byli nimi: Mars Polska, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie filia Sochaczew, firma „Dziewczyna od paneli” Agnieszka Domagalska Sochaczew, C.H. Robinson Teresin, Xtreme Fitness Sochaczew oraz portal internetowy tu.sochaczew.pl. Patronat medialny nad FCT sprawowały: Radio Sochaczew, Radio Victoria, Radio Niepokalanów oraz Express Sochaczewski. Opiekę medyczną zapewnił Piotr Gasiński.

Najskuteczniejszą piłkarką XII FCT została Aleksandra Janiak (ZS Teresin), zdobywczyni 9 goli. Za najlepszą zawodniczkę turnieju organizatorzy uznali Zuzannę Tajs (AP Żyrardowianka), zaś statuetka dla najlepszej bramkarki powędrowała do reprezentantki LO im. F. Chopina w Sochaczewie - Kamili Malinowskiej. Tradycją turnieju jest też wybór najlepszej piłkarki gospodarzy, a ten tytuł przypadł wyróżniającej się walecznością Wiktorii Banaszek (ZS Teresin).

Wielkie brawa należą się wszystkim ekipom, które wykazały się wspaniałą postawą, piłkarskim talentem i walką fair-play. Oto klasyfikacja końcowa XII Futsal Cup Teresin 2023:

  1. AP Żyrardowianka Żyrardów 10 pkt bilans bramek 10-3,
  2. ZS Teresin 10 pkt 9-5,
  3. LO Chopin Sochaczew 6 pkt 5-6,
  4. ZS CKP Sochaczew 1 pkt 1-6,
  5. ZSR CKU Sochaczew 1 pkt 0-5.

 

Wyniki naszej reprezentacji:

ZS Teresin – ZS CKP 2:1

ZS Teresin – AP Żyrardowianka 3:3

ZS Teresin – ZSR CKU 1:0

ZS Teresin – LO Chopin 3:1

 

 

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew
127782 odwiedzin