starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Aktualności Rekrutacja 2023/2024 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2024 EGZAMINY ZAWODOWE 2022/2023 Projekt - Ponadnarodowa mobilność uczniów "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Projekty międzynarodowe „Mobilność międzynarodowa jako narzędzie rozwijania kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym” – II mobilność. DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt Wersja kontrastowa

Kolejny uczniowski sukces ZS Teresin!

21-04-2023 09:18

A A A

Wojciech Kwiatkowski, uczeń klasy IV Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki został laureatem etapu okręgowego XLVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku mechanizacja rolnictwa, organizowanej przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego.

- Wojciech Kwiatkowski w dniu 14 kwietnia br. uczestniczył w etapie okręgowym XLVI OWiUR SGGW, gdzie zmierzył się z dwoma trudnymi częściami zawodów - teoretyczną (60 pytań testowych) i praktyczną (3 zadania). Osiągnął wspaniały wynik, co pozwoliło mu uplasować  się na wysokim 3 miejscu, wśród wszystkich uczestników z województwa mazowieckiego - mówi opiekun Kamil Gut, nauczyciel praktycznej nauki zawodów w teresińskiej szkole.

Warto wspomnieć, iż celem  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej, ponad wiadomości i umiejętności zawodowe objęte programem nauczania w szkołach ponadpodstawowych, kształcących na potrzeby obszarów wiejskich- jak wspomina organizator.

Wojtek to pasjonat rolnictwa i z pewnością poradzi sobie w kolejnym etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Olsztynie (Uniwersytet Warmińsko - Mazurski), gdzie w dniach 27-28 maja wybiera się wraz z opiekunem. Wojtek będzie rywalizował z najlepszymi uczniami w kraju z etapów okręgowych w danym bloku o cenne nagrody m.in. zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego, uzyskanie wolnego wstępu na studia na SGGW, czy inne uczelnie rolnicze, a także o wygranie nagrody pieniężnej. Tego mu życzymy i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik w Polsce. Gratulujemy!

ZST

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew
127782 odwiedzin