starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

O SZKOLE Aktualności Rekrutacja 2024/2025 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW DOKUMENTY VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Egzamin maturalny 2024 EGZAMINY ZAWODOWE KONKURSY Projekt - Ponadnarodowa mobilność uczniów "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Projekty międzynarodowe „Mobilność międzynarodowa jako narzędzie rozwijania kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym” – II mobilność. DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI RODO Kontakt Wersja kontrastowa

W pidżamie w ławkach, z empatią i uśmiechem

21-03-2023 15:39

A A A

Cóż to był za wyjątkowy dzień! Celem uczestnictwa naszego Zespołu Szkół w Teresinie w Ogólnopolskim Dniu Pidżamy, było przedstawienie poprzez ubiór empatii w kierunku dzieci chorujących na nowotwór, ponieważ w naszym przypadku pidżama to wyraz odpoczynku, relaksu, dla Nich jednak to codzienność i walka o lepsze jutro.

W naszej szkole Dzień Pidżamy odbył się 17 marca, w piątek.

Organizatorami całego przedsięwzięcia był samorząd uczniowski z pomocą dyrektora szkoły Krzysztofa Paradowskiego wraz opiekunem RSU Anetą Podrażką.

Całe wydarzenie piątkowe, przebiegło pomyślne, każdemu z osobna spodobał się pomysł, wyrażenia empatii w taki sposób jak ubranie pidżamy do szkoły i pokazanie tego publicznie.

- Moim zdaniem jako osoby, która miała piecze nad tym dniem powinno się w każdej szkole obchodzić podobne wydarzenia, ponieważ nie ważne, jaka pomoc jest dana, ważne jest to, że w każdym momencie mamy serca i odwagę, by pokazać osobą walczącym, że nie są w tym sami – mówi Dominika Szadkowska, koordynatorka wydarzenia – Myślę, że pomoc w postaci nawet ubrania się w pidżamy jest to bardzo dobry wyraz empatii, jaki każdy człowiek może dać od siebie, nie kosztuje on nic, a sprawi, że pojawi się uśmiech u dzieci i u nas samych z pewnością też – dodaje.

Jak podkreślają członkowie samorządu rodzicielskiego wydarzenie, które zrealizowali, było dniem trafionym w przysłowiową dziesiątkę ze względu na to, że każdy mógł na swój sposób okazać pomoc, wyrazić to na swój sposób. Każdy wykazał się tego dnia świetną postawą. Za to z Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje i liczy na zaangażowanie w podobnych wydarzeniach.

Już wiadomo, że w teresińskiej szkole, corocznie będzie obchodzony ten dzień, aby nigdy nie zapomnieć o osobach walczących tak trudną chorobą, o empatii, którą w głębi każdy z Nas skrywa. To się musiało udać.

ZST

 

 

 

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew
147096 odwiedzin