DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI VULCAN E-DZIENNIK zaloguj się Aktualności O SZKOLE Kontakt DOKUMENTY REKRUTACJA 2022/2023 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW Projekt - Ponadnarodowa mobilność uczniów "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” MATURA 2023 EGZAMINY ZAWODOWE 2022/2023 RODO Szczepienia przeciwko Covid-19 Kalendarz roku szkolnego MEN 2021/2022 BIP „Mobilność międzynarodowa jako narzędzie rozwijania kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym” – II mobilność. Projekty międzynarodowe Wersja kontrastowa

Najnowsze technologie nie są nam obce

20-01-2023 15:48

W ramach zajęć edukacyjnych z przedmiotu eksploatacja systemów agrotronicznych w Zespole Szkół w Teresinie opiekun Kamil Gut wraz z uczniami klasy IV TMRiA (p) udali się ze szkoleniową wizytą na teren Gospodarstwa Rolnego „Bakoma”, znajdującego się w gminie Teresin w miejscowości Skotniki. Celem uczestnictwa w przedsięwzięciu było zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w rolnictwie. W miejscu dobrze znanym uczniom (odbywali tam praktyki) miała miejsce prezentacja i pokaz zestawu złożonego z ciągnika FENDT 942 VARIO z prasą pelletu KRONE PREMOS 5000. Jest to pierwsza na świecie  mobilna maszyna do produkcji pelletu ze słomy lub siana. Oglądany przez nas zestaw jest  jedynym takim w Polsce, jego wartość szacuje się na około 4 miliony złotych , co zrobiło na wszystkich uczestnikach pokazu ogromne wrażenie. Z pewnością to cenna lekcja dydaktyczna w terenie.