Laureaci Szkolnego Konkursu Czytelniczego "Tę książkę warto przeczytać"

23-02-2021 21:42

W styczniu br. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy "Tę książkę warto przeczytać". Uczestnicy mieli za zadanie przygotować wypowiedź na temat wybranej książki i zachęcić innych do jej przeczytania. Dwanaście osób   postanowiło udać się do biblioteki szkolnej i zaprezentować wybraną książkę. Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Natomiast pięć osób wysłało  prezentacje przez dziennik elektroniczny. Wśród propozycji znalazła się literatura młodzieżowa, przygodowa, fantasy, a nawet techniczna.  Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Paulina Gołębiowska i Julia Żochowska z kl. III TL , drugie Wiktoria Młynarczyk z kl. II TL. Trzecie miejsce zajął Karol Ratajczyk z kl. II SZ BR 1 ST. Gratulacje dla laureatów i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu. Dziękuję  Pani Edycie Gałeckiej za pomoc w organizacji konkursu szkolnego.

Laureaci konkursu po zakończeniu etapu szkolnego  doskonalili swoje  wystąpienia w bibliotece szkolnej, gdzie nagrano filmy i przesłano do organizatora .Paulina, Julia, Wiktoria i Karol będą reprezentować naszą szkołę w XVIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym "Tę książkę warto przeczytać"
zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Filia w Sochaczewie w środę 24  lutego br. gdzie nagrania prezentacji książek obejrzy profesjonalne jury.

Życzymy sukcesów.
Katarzyna Wróbel