starostwo powiatowe w sochaczewie

Akualności O SZKOLE Kontakt DOKUMENTY REKRUTACJA 2020/2021 DLA UCZNIÓW I RODZICÓW PROJEKT: "ZAWODOWCY NA START" PROJEKT: "DZIAŁAJ LOKALNIE" Projekt SGGW- Akademia Przyszłości Projekt Erasmus+ "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Kadry Dla Przemysłu EGZAMIN MATURALNY 2020 EGZAMINY ZAWODOWE 2020 RODO KONKURSY

Jasna Góra 2019/2020

09-10-2019 20:49

A A A

U stóp Matki Bożej na Jasnej Górze

 

         8 Października 2019r. młodzież klas czwartych  uczestniczyła                       w Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę, aby Matce Bożej powierzyć zbliżający się egzamin dojrzałości oraz wybór dalszej drogi życiowej.

Rozważaniu młodych ludzi, którzy zebrali się na nabożeństwie pokutnym w bazylice jasnogórskiej towarzyszy hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie chodźmy”. 

Msza św. w kaplicy cudownego obrazu celebrowana przez biskupa Rafała Markowskiego zakończyła się zawierzeniem Matce Bożej wszystkich spraw zgromadzonej młodzieży.  Podczas homilii ks. Biskup mówił o tym, co robić, by nie pogubić się na drogach dorosłego życia. Zachęcał maturzystów, by wzór postępowania czerpali z Maryi i Jej powierzali swoje decyzje i plany.  Przekonywał młodzież, że najważniejsza jest wierność swojemu życiowemu powołaniu, a nie kariera, sława czy pieniądze.

 

ZOBACZ GALERIE

39363 odwiedzin