Akualności REKRUTACJA 2019/2020 STATUT ZESPOŁU SZKÓŁ W TERESINIE Kadra Nauczycielska w roku szkolnym 2019/2020 Plan lekcji PROJEKT: "ZAWODOWCY NA START" DLA RODZICÓW Przekaż 1 % podatku Kontakt Nasza poprzednia strona internetowa Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 MEN PROJEKT: "DZIAŁAJ LOKALNIE" "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” RODO Projekt Erasmus+ Projekt SGGW- Akademia Przyszłości Konkurs ekologiczny `Nie wyrzucaj- przetwarzaj` BEZPIECZNA SZKOŁA PODRĘCZNIKI 2019/2020

Jasna Góra 2019/2020

09-10-2019 20:49

U stóp Matki Bożej na Jasnej Górze

8 Października 2019r. młodzież klas czwartych  uczestniczyła                       w Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Warszawskiej na Jasną Górę, aby Matce Bożej powierzyć zbliżający się egzamin dojrzałości oraz wybór dalszej drogi życiowej.

Rozważaniu młodych ludzi, którzy zebrali się na nabożeństwie pokutnym w bazylice jasnogórskiej towarzyszy hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie chodźmy”.

Msza św. w kaplicy cudownego obrazu celebrowana przez biskupa Rafała Markowskiego zakończyła się zawierzeniem Matce Bożej wszystkich spraw zgromadzonej młodzieży.  Podczas homilii ks. Biskup mówił o tym, co robić, by nie pogubić się na drogach dorosłego życia. Zachęcał maturzystów, by wzór postępowania czerpali z Maryi i Jej powierzali swoje decyzje i plany.  Przekonywał młodzież, że najważniejsza jest wierność swojemu życiowemu powołaniu, a nie kariera, sława czy pieniądze.

31910 odwiedzin