Akualności REKRUTACJA 2019/2020 STATUT ZESPOŁU SZKÓŁ W TERESINIE Kadra Nauczycielska w roku szkolnym 2019/2020 Plan lekcji PROJEKT: "ZAWODOWCY NA START" DLA RODZICÓW Przekaż 1 % podatku Kontakt Nasza poprzednia strona internetowa Kalendarz roku szkolnego 2019/2020 MEN PROJEKT: "DZIAŁAJ LOKALNIE" "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” RODO Projekt Erasmus+ Projekt SGGW- Akademia Przyszłości Konkurs ekologiczny `Nie wyrzucaj- przetwarzaj` BEZPIECZNA SZKOŁA PODRĘCZNIKI 2019/2020

WYSTAWA o Prymasie Wyszyńskim

19-09-2019 21:52

„Wszystko, co nas spotyka - zdrowie czy cierpienie, dobro czy zło, chleb czy głód, przyjaźń ludzka czy niechęć, dobrobyt czy niedostatek - wszystko to w ręku Boga może działać ku dobremu”.

Kardynał Stefan Wyszyński

W minionym tygodniu  dzięki  uprzejmości  Instytutu Papieża Jana Pawła II              w Warszawie, który  udostępnił fotograficzną wystawę edukacyjna pod tytułem „Stefan Kardynał Wyszyński. Prymas, który patrzył dalej” - uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Teresinie  mieli możliwość bliżej poznać postać Patrona poprzez zdjęcia od czasów dzieciństwa, aż do ostatnich chwil życia Kardynała. Jego myśli zamieszczone na fotografiach pomogły odnaleźć, szczególnie ludziom młodym, drogowskazy dla swojej postawy jako Katolika i młodego Polaka. Warto przypominać i ukazywać tę wybitną postać - niezłomnego człowieka i kapłana oddanego bez reszty Kościołowi, ojczyźnie i bliźnim, jako wzoru godnego do naśladowania.

31910 odwiedzin